SPIDER FACADE

نمای اسپایدر

سیستم اسپایدر نوع دیگری از نماهای شیشه ای بوده که در آن شیشه ها به واسطه قطعات عنکبوتی شکلی از جنس استیل بصورت نقطه ای به سازه نگهدارنده متصل می گردند. این سیستم به دلیل عدم وجود المان های افقی و ایجاد فاصله میان سازه نگهدارنده و شیشه شفافیت و یکپارچگی خاصی به شما خواهد بخشید. در این سیستم می بایست از شیشه های سکوریت و لمینیت شده استفاده نمود و اجرای شیشه های دو جداره نیز امکان پذیر است و بنا به شرایط پروزه و معماری نما از سازه های نگهدارنده با جنس و ساختار مختلف استفاده خواهد شد.

Advantages of Spider Facade
محاسن نمای اسپایدر :
  • وزن کم سازه و اتصالات 

  • سهولت در نصب و سرعت بالا در اجرای کار 

  • امکان استفاده از شیشه با ابعاد بزرگ و خاص

  • قابلیت استفاده در دکوراسیون داخلی به عنوان پارتیشن و جدا کننده 

  • امکان نصب شیشه های دوجداره

روش های اجرای نمای اسپایدر
اسپایدر با سازه نگهدارنده فلزی - Metal Stracture

در این روش از پروفیل های استیل، آهن یا آلومینیوم بعنوان سازه نگهدارنده استفاده خواهد شد سپس پنجه های اسپایدر به وسیله جوش یا بولت بر روی آن ها متصل می شوند. در حین نصب شیشه فاصله ای مناسب جهت تامین فضای انبساط و انقباض شیشه در نظر گرفته می شود که پس از نصب شیشه ها در صورت لزوم آب بننی با استفاده از چسب پر خواهد شد. در این روش در صورت عدم تامین مقاومت لازم توسط پروفیل های فلزی متعارف، می توان سازه نگهدارنده را به شکل خرپا طراحی نمود.

اسپایدر با سازه نگهدارنده شیشه ای - Fin Glass

در این روش پنجه های اسپایدر بر روی یک تلیقه شیشه ای دو یا سه لایه سکوریت و لمینیت شده با ابعاد، ضخامت و مشخصاتی که متناسب با محاسبات سازه ای در نظر گرفته شده اند متصل می کردند. این تیغه شیشه ای بصورت عمود بر سطح نما، به وسیله براکت های مخصوص، اجرا شده و نقش سازه نگهدارنده تمارا ایفا خواهد کرد. با اجرای نمای اسپایدر به این روش به دلیل اینکه عمده مصالح مصرفی از جنس شیشه می باشد. شفافیت و یکپارچگی بیشتری در نما دیده می شود.

اسپایدر با سازه نگهدارنده کابلی - Cable Stracture

در این روش، شبکه ای از کابل بصورت کراس وتوری و یا خرپا وظیفه نگهداری شیشه: تحمل بار ثقلی و دینامیکی را بر عهده دارند که می توان آن را بصورت ترکیبی از کابل و سازه نگهدارنده فلزیا نیز در نظر گرفت. این سیستم با وجود زیبایی منحصر به فردی که دارد، نیازمند محاسبات سازه ای پیچیده و حساسیت بالا در اجرا می باشد.