روش های اجرای نمای ترمو وود
THERMOWOOD FACADE

نمای چوب

 یک فرایند تیمار چوب است که با استفاده از عملیات حرارتی و بخار آب باعث افزایش دوام و طول عمر چوب می شود. در این فرایند رطوبت، صمغ و رزین چوب به حداقل ممکن رسیده و رنگ آن تیره تر می گردد. بهترین گزینه برای نمای چوبی ساختمان استفاده از چوب ترمو درخت کاج «Pine می باشد. زیرا علاوه بر مقاومت بالا دارای وزن سبک تری بوده و رگه های موجود در ترمووود کاج زیبا تر و چشم نوازتر هستند. لازم به ذکر است به منظور افزایش مقاومت ترمووود در مقابل اشعه UV و تثبیت رنگ آن، حتما باید قبل از نصب، تمام وجوه ترمو وود با استفاده از رنگ های پایه ای با پایه روغنی آنتی یو وی رنگ آمیزی شوند.

مزایای نمای ترمووود :

  • مقاومت بالا در برابر سایش و شرایط جوی مختلف 

  • وزن کم 

  • نصب سریع و آسان

  • شستشو و نگهداری آسان

  • مقاوم در برابر قارچ و کپک و حمله حشرات

  • عایق حرارتی بسیار مناسبا

نمای چوب

روش های اجرای نمای ترمو وود

نصب به روش پیچ نمایان

در این روش جویا های اشباع (چوبه زیر سازی) با فاصله مناسب بر روی زیر سازی آن نصب خواهند شد. سپس چوب های ترمو بصورت عمود بر چوب های اشباع و به وسیله پیچ های ضد زنگ و با طول مناسبا به زیر سازی چوبی متصل خواهند شد. باید توجه داشت که هیچگاه نباید چوب های نما مستقیما و به وسیله پیچ بر روی زیرسازی آهنی نصب گردند زیرا به دلیل بالا بودن ضریب انبساط آهن نسبت به چوب در مدت کوتاهی موجب ایجاد ترک های طولیا در چوب می گردد. چوبه های مورد استفاده در این روش می توانند بصورت چهار تراش ساده یا دارای گام و زیانه باشند.

نمای ترموود
نمای خشک چوب

نصب با استفاده از کلیپس

نصب با استفاده از کلیپس در این روش از ترمووود های شیاردار استفاده می شود و بجای پیچ کردن مستقیم ترمووود ، بنابر نوع شیار هامی توان از کلیپس های متناسب فلزی یا پلاستیکی جهت نصب ترمو وود بر روی تپل سازی آهنی یا چوبی استفاده نمود. بطوری که کلیپ ها پین چوب های ترمو قرار گرفته و باله های آن در داخل شیار های ترمووود درگیر شده و کلیپس با استفاده از پیچ به زیر سازی محکم می گردد. مزیت این سیستم مختیا بود و دیده نشده پیچ ها بر روی شما می باشد.