DRY CERAMIC FACADE

نمای سرامیک خشک

جهت اجرای نمای سرامیکی از سرامیک های پرسلان (porcelain Geramic ) استفاده می گردد. پرسلان گروهی از سرامیک ها هستند که در شرایط خاص تولید شده و در دمای ۱۲۰۰ تا ۱۴۰۰ درجه سانتی گراد پخته می شوند. این محصول به دلیل برخورداری از ویژگی هایی همچون پایداری در دمای بالا، استحکام پاد. مقاومت بالا در برابر خوردگی و خراشیدگی عمده بذب آب و قابلیت بازیافت و سازگاری کامل با محیط زیست در بسیاری از پروژه های ساختمانی دنیا بعنوان نمای اصلی ساختمان انتخاب گردیده است.

Advantages of Dry Ceramic Facade
محاسن نمای خشک سرامیکی :
  • ایمنی بالا به دلیل رفتار مناسب در هنگام زلزله 
  • امکان در نظر گرفتن لایه عایق در پشت پوسته نما سرعت و سهولت در اجرا
  • مقاومت بالا در برابر عوامل جوی

  • لکه پذیری پایین به دلیل نفوذ پذیری بسیار کم سرامیک

  • مقاومت بالا در برابر مواد شیمیایی و اشعه UV

  • ثبات رنگ 

  • ماندگاری و دوام بالا 

  • رنگ و طرح نا محدود 

  • امکان تهینا سرامیکبارنگا یکنواخت در متراز زبددرمقایسه باستگ

روش های اجرای نمای سرامیک خشک - METHOD OF IMPLEMENTATION
روش نصب نمایان - Visible Instalation

در این روش ایتدا پروفیل های آلومینیومی بصورت عمودی و با فواصل خاص بر روی زیرسازی آتی اجرا می شود یا بسرامیک ها بوسیله های استینلس استیل بر روی پروفیل های آلومینیومی متصل خواهند شد و به جهت جلوگیری از لغزش و لرزش سرامیک ها، بین سرامیک و پروفیل های آلومینیومی از لاستیک های EPDM استفاده می گردد.

این سیستم با مهار کردن لبه های سرامیک به وسیله کلیب های اتصال ، نسبت به سایر روش های نصب سرامیک از ایمنی بالاتری برخوردار بوده و جهت اجرای نمای سرامیکی در ساختمان های بلند مرتبه، استفاده از این روش توصیه می شود. لازم به ذکر است در پشت سرامیک ها توری های پلی استر چسبانده می شوند تا در صورت شکست احتمالی، از ریزش آن ها جلوگیری گردد.

A: سیستم کاستی

در این سیستم ابتدا پروفیل های آلومینیومی با مقاطع خاص بصورت عمودی بر روی زیر سازی آهنی اجرا می شوند و پس از آن کلمپ ها به وسیله پیچ به پروفیل های عمودی الومیتومی متصل می کردند. سپس ریل های آلومینیومی با استفاده از چسب مخصوص به لبه بالا و پایین سرامیک چسبانده شده و سرامیک ها به واسطه ریل های آلومینیومی بر روی کلمپ ها نصب می گردند

از این روش جهت نصب سرامیک با ضخامت ۳ الی ۶ میلیمتر استفاده خواهد شد. این سرامیک ها معمولا با ابعاد بزرگ قابلیت برش بن ابعاد کوچکتر را نیز دارند

B: سیستم شیاری - Groove System

در این روش در پشت سرامیک ها بوسیله دستگاه شیار زن شیارهایی تعبیه می شود و شاخک کلمپ ها در داخل شیارها قرار گرفته و با استفاده از چسب مخصوص محکم می شوند. سپس سرامیک ها به واسطه کلمپا های متصل شده بر روی ریل های آلومینیومی مخصوص که بصورت افقی روی زیر سازی آهنی اجرا شده اند متصل شده و با استفاده از پیچ تنظیمی که بر روی کلمپه ما تعبیه شده است رگلاز می گردند و جهت جلوگیری از لرزش و لغزش سرامیک ها در بین سرامیک و پروفیل آلومینیومی از لاستیک های EPDM استفاده می شود.

C: سیستم گیل - Keil System

در این روش نصب کلمپ ها به پشت سرامیک از طریق اتصالات مکانیکی مخفی و بدون نیاز به چسبا انجام می شود. بدین منظور په وسیله دستگاه آندر کات VTder cut در پشت سرامیکه سوراخ های پافیلی ایجاد می گردد سپس کلمپ ها به وسیله انکربولت به سرامیک متصل می شوند به نحوی که انکر وارد سوراخ سرامیکه شده و پس از بسته شدن بولت، پره های انکر در خزینه ی ایجاد شده باز می گردد تا استحکام کافی برای نگهداری سرامیک محقق شود. سپس سرامیک ها به واسطه کلمپ های متصل شده، بر روی ریل های آلومینیومی مخصوص که بصورت افقی روی زیر سازی آهنی اجرا شده اند متصل شده و با استفاده از پیچ تنظیمی که بر روی کلمپا ها تعبیه شده است رگلان می گردند.