فایبرسمنت

نمای فایبرسمنت

به صفحات سیمانی که با الیاف سلولزی مسلح شده اند فایبر سمنت یا سمنت بورد گفته می شود. این صفحات متشکل از سیمان مخصوص الیاف سلولز و مواد افزودنی می باشند که در دستگاه اتوکلاو سخت می شوند. موارد استفاده از فایبر سمنت در قسمت های مختلف ساختمان می باشد، بر همین اساس با ابعاد و ضخامت های مختلف تولید می شود. از فایبرسمنت با ضخامت هشت الى دوازده میلیمتر برای اجرای نما بصورت خشک استفاده می گردد.

Advantages of Composite facade

مزایای نمای فایبرسمنت

  •  وزن بسیار کم

  • اجرای سریع و آسان 

  • قابلیت و سهولت رنگ پذیری 

  • مقاومت در برابر رطوبت، ضربه، آتش، موریانه و اشعه UV 

  • سازگار با محیط زیست 

  • قابلیت اجرا در سازه هایی با اسکلت فلزی سبک (LST) 

  • بسیار مقرون به صرفه

نمای فایبرسمنت

فایبر سمنت برد زیبایی چشمگیری را فقط در آرایش مواد به ارمغان می آورد. ظاهر طبیعی را با روشهای پیشرفته تولید ترکیب کرده و گزینه های زیبایی نیز بسیار زیاد است. فایبر سمنت برد دارای رنگ ها و بافت های زیادی برای انتخاب است. مشتریان می توانند از نمای بتن یا فایبر سمنت طرح چوب (در میان سایرین) با کسری از قیمت و نگهداری بسیار کمتر لذت ببرند.َ.

METHOD OF IMPLEMENTATION Fiber cement

روش اجرای نمای فایبر سمنت

نمای فایبر

پس از اجرای زیرسازی آهنی, پروفیل های گالوانیزه به شکل M و V بصورت عمودی نصب می شوند. به گونه ای که پروفیل M در محل درز عمودی دو پانل و پروفیلV در وسط پانل ها قرار می گیرند. سپس سمنت بورد با استفاده از پیچ به زیر سازی گالوانیزه متصل می گردد. جهت کاهش جذب آب از سیلرهای مخصوص برای پشت پانل و از رنگ یا پلایمر برای روی پانل استفاده می شود. همچنین به منظور کنترل تنش های ناشی از انبساط و انقباض پیچی که برای نصب سمنت بورد استفاده می شود از نوع سرمته بالدار بوده که

بال این پیچ در سمنت بورد سوراخ بزرگتری ایجاد کرده و هنگام برخورد با فلز، بال ها شکسته شده و درون فلز فیکس می گردد و فضایی را جهت انبساط و انقباض سمنت بورد فراهم می سازد. درز بین پانل ها را می توان با ماستیک پلی اورتان که رنگ پذیر بوده و در مقابل عوامل جوی و اشعه UV مقاوم می باشد پر نمود و یا قبل از نصب سمنت بورد از پروفیل های گالوانیزه خاصی در محل درز پانل ها استفاده کرد که در ظاهر یک بند ۸ میلیمتری بین پانل ها ایجاد خواهند نمود.

ستحکام و مقاومت در برابر رطوبت فایبر سمنت برد آن را به یک انتخاب عالی برای مناطق مستعد گردباد و طوفان تبدیل می کند. اجسام باد شده و وزش شدید باد می تواند نمای وینیل یا آلومینیوم را کاملاً از بین ببرد در حالی که سیمان الیافی دوام بیشتری دارد. این امر نه تنها برای صاحبان خانه ، بلکه برای پیمانکارانی که نیازی به استفاده از زمان و منابع ارزشمند برای تعمیر دیوارپوش برای مشتریان خود ندارند ، بسیار عالی است. نمای فایبر سمنت برد در ساحل دریای خزر و سواحل جنوبی ایران و دشت های بزرگ در میان بسیاری از مناطق دیگر بسیار برجسته است.

Siding System

روش سایدینگ:

در این روش عموما از سمنت برد های طرح چوب و با عرض20  سانتیمتر استفاده می شود. پس از نصب زیر سازی گالوانیزه به فاصله های50 سانتیمتری، هر سمنت بورد بصورت افقی و با ۳ سانتیمتر همپوشانی بر روی سمنت برد ردیف پایین تر از خود نصب می گردد. در این روش نیز از پیچ های سرمته بالدار استفاده شده و هر سمنت بورد فقط از بالا پیچ میشود. این سیستم نصب در شرایط آب و هوایی مرطوب آب بندی بسیار مناسبی ایجاد خواهد نمود.

نمای خشک