FIBER CEMENT FACA DE

نمای فایبرسمنت

به صفحات سیمانی که با الیاف سلولزی مسلح شده اند فایبر سمنت پا سمنت بورد گفته می شود. این صفحات متشکل از سیمان مخصوصا الیاف سلولز و مواد افزودنیا می باشند که در دستگاه اتوکلاو سخت می شوند. موارد استفاده از فایبر سمتت در قسمت های مختلف ساختمان می باشد، بر همین اساس با ابعاد و ضخامت های مختلف تولید می شود. از فایبرسمن” با ضخامت هشک الى دوازده میلیمتر برای اجرای نما بصورت خشک استفاده می گردد.

Advantages of Composite facade
مزایای نمای فایبرسمنت
  • و وزن بسیار کم

  • اجرای سریع و آسان 

  • قابلیت و سهولت رنگ پذیری 

  • مقاومت در برابر رطوبت، ضربه، آتش، موریانه و اشعه UV 

  • سازگار با محیط زیست 

  • قابلیت اجرا در سازه هایی با اسکلت فلزی سبک (LST) 

  • بسیار مقرون به صرفه

METHOD OF IMPLEMENTATION Fiber cement
روش اجرای نمای فایبر سمنت

پس از اجرای زیرسازی آهنی: پروفیل های گالوانیزه به شکل M و بصورت عمودی نصب می شوند. به گونه ای که پروفیل | در محل در عمودی دو پانل و پروفیل در وسط پانل ها قرار می گیرند. سپس اسمنت بورد با استفاده از پیچ به زیر سازی گالوانیزه متصل می گردد. جهت کاهش جذب آب از سیلرهای مخصوص برای پشت پانل و از رنگ یا پلایمر برای روی پانل استفاده می شود. همچنین به منظور کنترل تنش های ناشی از انبساط و انقباض پیچی که برای تصبا سمنت بورد استفاده می شود از نوع سرمته بالدار بوده که

بال این پیچ در سمنت بورد سوراخ بزرگتری ایجاد کرده و هنگام برخورد با فلز، بال ها شکسته شده و درون فلز فیکس می گردد و فضایی را جهت انبساط و انقباض سمنت بورد فراهم می سازد. درز بین پانل ها را می توان با ماستیک پلی اورتان که رنگ پذیر بوده و در مقابل عوامل جوی و اشعه UV مقاوم می باشد پر نمود و یا قبل از نصب سمنت بورد از پروفیل های گالوانیزه شاسیا در محل درد پانل ها استفاده کرد که در ظاهر یک بند ۸ میلیمتری بین پانل ها ایجاد خواهند نمود.

Siding System
روش سایدینگ:

در این روش عموما از سمتت برد های طرح چوب و پا عرض 5 سانتیمتر استفاده می شود. پس از نصبا زیر سازی گالوانیزه به فاصله های 5 سانتیمتریا، هر سمنت بورد بصورت افقی و یا ۳ سانتیمتر همپوشانی بر روی سمنت برد ردیف پایین تر از خود نصب می گردد. در این روش تیزر از پیچ های سرمته بالدار استفاده شده و هر سمنت بورد فقط از بالا پر میشود. این سیستم نصبا در شرایط آب و هوایی مرطوب آب بندی بسیار مناسبی ایجاد خواهد نمود.